


Raudsepa siidritalu
Alustasime Raudsepa talu taastamisega 2015 aastal pere-ettvõttena. Raudsepa on minu vana-vanavanemate kodu. Tänase Siidrikoja sees kasvasid 50 cm läbimõõduga kased. Kuna ainukene säilinud ressurss talul oli ca. 100 aastat vana õuna aed ja just tõstis pead Eestis Siidri tootmine Jaanihanso ja Tori-Jõesuu siidritalu näol siis oli otsus lihtne – alustada siidri tootmisega.
Soovime pakkuda Teile seda,
mida ise ka tarbime.
Et eristuda teistest, valisime sellise metoodika, kus tootmisprotsessis pole vaja sulfiide lisada. See on küll oluliselt kallim aga tahame klientidele pakkuda samasugust toodet nagu me ise tahame tarbida. Sulfid on ikkagi väga tugev mürk, mis tapab kõik elusa, nii head kui halvad bakterid. 5% elanikkonnast on allergia sulfidi suhtes.
Õpingud Olustevere majanduskoolis Jookide tehnoloogia erialal tänu Arvi juhendamisele andis kindlust, et selline tehnoloogia on võimalik.
Kuna 2021 aastal tuli vahele Raudsepa koolituskeskuse projekt PRIA abiga siis see võttis palju ressurss ära ja pooltoodetena laos olevad siidrid jõuavad tarbijateni alles nüüd. Järgmisest aastast alates on ettevõttel ja eraisikutel korraldada meie juures erinevaid üritusi koos toitlustusega.
Samas oleme alustamas maailmas ainulaadse Raudsepa rehielamu taastamist koostöö Vabaõhu muuseumi teadlastega. Et klientidel oleks rohkem põhjust meid külastada siis on eesmärk taastada rehielamu esialgsel kujul.
2024 aastal avasime ka meie e-poe, et klientidel oleks lisaks siidrile võimalik soetada euroopa väiketootjate parimaid veine. Kuna reisime ise palju ja külastame samas erinevaid veinimõisaid siis ükshetk kogunes piisav hulk kontakte väga eriliste väiketootjate näol, kelle tooteid keegi Eestisse ei too.
Lähiajal planeerime avada Raudsepa talukohviku, et klientidel oleks koos veinide degusteerimisega võimalik ka keha kinnitada.